ЗАВРШЕН УСАИД ПРОЈЕКАТ: За брже запошљавање младих

Пројекат УСАИД за јачање економске сигурности омогућио је обуку из предузетништва за око 1.800 младих, а стотине њих је нашло посао или започело сопствени бизнис. Тиме је завршена седмогодишња подршка младима за успешан излазак на тржиште рада

zaposljavanje-mladihПројекат за јачање економске сигурности Америчке агенције за међународни развој (УСАИД) успешно је завршен и можемо бити оптимисти, јер смо доказали да постоје шансе за запошљавање младих. Млади у Србији морали су да науче да се носе са сазнањем да их сигуран посао не чека кад дипломирају и да морају да преузму одговорност за своју будућност, истакла је Сузан Фриц, директорка мисије УСАИД у Србији, на завршној конференцији УСАИД Пројекта за јачање економске сигурности, која је одржана 7. марта у Београду. Тиме је завршена седмогодишња подршка младима за успешан излазак на тржиште рада и стицање вештина које им омогућавају да отварају нова радна места и постану успешни предузетници. У сарадњи са канцеларијама за младе, Владом Србије и домаћим приватним и јавним сектором пројекат је омогућио обуку из предузетништва за око 1.800 младих, а стотине њих је нашло посао или започело сопствени бизнис. Стажирање је омогућено за више од 850 студената, основани су центри за каријерно вођење у Новом Пазару и Бујановцу, док је више од 8.000 младих активно у програму Достигнућа младих у Србији.
На конференцији се у оквиру панела дискутовало о значају предузетништва код младих, њиховим пословним искуствима, улози канцеларија за младе и различитим програмима подршке у Србији. Десетак фирми, чији је развој подржан овим пројектом, представило је на штандовима производе. Такође, уручена су признања младим предузeтницима за нaјиновативнију компанију, најактивнију школу у програму Достигнућа младих и за најактивнију канцеларију за младе.

У овај пројекат је УСАИД уложио 24 милиона долара и помагао МСП која послују у економски најугроженијим срединама да изласком на нова тржишта увећају продају, отворе радна места и ојачају локалну економију.

Опширније у штампаном издању

Podelite ovaj tekst: