МАДО“ ПАСТА: Почели у Дубаију, наставили у Београду

Из хобија и жеље да децу приволе да једу поврће, Маја и Никола Брњас праве необичну пасту. Весели и шарени ригатоне, фусили, машнице, пуњене бомбонице… После похвала пријатеља, одлучили се за производњу, идемо полако, корак по корак. Желе да раде по прописима, јер верују у свој изузетно квалитетан производ и очекују да ће успех кад-тад доћи

Маја са ћерком Ивом и сином Луком

Из хобија и жеље да приволе малишане, кћерку Иву и сина Луку, да једу поврће: кељ, спанаћ, цвеклу, целер, шаргарепу… брачни пар Брњас из Земуна почео је да гради породичну, пословну причу у производњи пасти. Весели и шарени “Мадо“ ригатоне, пипе ригате, фусили, машнице, пуњене бомбонице – Никола је прво месио у кухињи за породичну трпезу у Дубаију, у УАЕ, где су живели до пре три године.

По поврaтку у Србију стижу похвале пријатеља и фамилије. Зато тој идеји о производњи другачије, квалитетне пасте, приступају озбиљније и постављају прву пословну визуру. И Маја и Никола кажу за Економетар да су за ове три године, колико је прошло од уласка у предузетничке воде, наилазили и превазилазили бројне препреке. Нашли су се у областима које нису уопште или нису довољно познавали. Прошлу, 2020, уз препреке карактеристичне за почетнике, обележила им је, као и другима, борба са пословањем у доба пандемије.

– Намерно идемо полако, корак по корак. Желимо да радимо све како треба, по прописима, јер верујемо да имамо изузетно квалитетан производ и да ће успех кад-тад доћи. Само је питање времена. Трудимо се, пуно радимо, посвећени смо. Када кажемо успех, не мислимо да згрнемо богатство, зарадимо милионе. Идеја је да „Мадо паста“ постане препознатљив бренд за који се ће знати не само у Србији већ и у свету, појашњава Никола, идејни творац и, како додаје супруга Маја, главни креатор.

Занимљиво је да ни једно од супружника нема непосредну везу са кулинарством, ни образовањем, нити досадашњим каријерама. Маја је фитнес инструктор и нутрициониста, док Никола годинама ради као дечији аниматор и организатор креативних радионица за најмлађе.

Током боравка у врелом Дубаију Никола је радио као продавац; приватно га занима дигитални маркетинг, па је један од првих потеза био да направи налог на Инстаграму и другим друштвеним мрежама за шарену пасту.

Опширније у штампаном издању


У овом броју још и …

  • ЗАШТО ЈЕ ВАЖНО ИМАТИ ЖИГ ЧУВАРКУЋА
  • КРОЗ ПРОГРАМ НЕМАЧКЕ РАЗВОЈНЕ САРАДЊЕ ДО ЗАПОСЛЕЊА: Бесплатне обуке за професионалне возаче камиона
  • САЈАМ ГУЛФУД – ВЕЛИКА ИЗВОЗНА ШАНСА ЗА ПРОИЗВОЂАЧЕ: Храна из Србије пронашла пут до Дубаија
  • Следећи број Економетра излази 6. априла 2021.
Podelite ovaj tekst: