Održano treće nacionalno dečje takmičenje u mentalnoj aritmetici

Preko 400 dece iz Beograda, iz centara Arena, Zemun, Višnjička banja, Belvil, Voždovac, Banovo brdo i Vidikovac kao i njihovi vršnjaci iz Kikinde, Novog Sada, Inđije, Rume, Pazove, Obrenovca, Požarevca, Petrovca na Mlavi, Bora, Vranja, Bajine bašte i Trstenika juče je radilo testove iz mentalne aritmetike i  osvojilo 150 pehara, 150 zlatnih i 120 srebrnih medalja.

Na pratećem humanitarnom „Budi human“ bazaru je za bolesne dečake Gavrila i Vukana sakupljeno 78.000 dinara a UNICEF volonteri su mnogobrojnim roditeljima ukazali na važnost aktuelne digitalne humanitarne kampanje UNICEF-a  „Indiji je neophodna naša pomoć sada!“  https://donacije.unicef.rs/kampanja/indiji-je-neophodna-nasa-pomoc-sada

Treće nacionalno BrainObrain takmičenje u mentalnoj aritmetici je simbolično održano 9-tog maja – na Dan pobede – sa nadom da će deca na taj dan pobediti aritmetiku ali i sve nove izazove i teške uslove koji, zbog aktuelne epidemiološke situacije prate školovanje dece širom sveta u proteklih više od godinu dana.

Prateći zdravstvene preporuke,  i takmičarski i svečani deo je organizovan na otvorenom prostoru, u školskom dvorištu Savremene osnovne škole, uz poštovanje svih epidemioloških mera.

Ovo je već treće nacionalno BrainObrain takmičenje a srpska BoB deca, koja su od 2019. u društvu najboljih i to na svetskom nivou u mentalnoj aritmetici, nastavljaju da nižu uspehe i nakon takmičenja u Dubaiju na kome je učestvovalo više od 2000 dece iz 16 zemalja sveta. Da podsetimo- Tada su naša deca – drim tim sastavljen od osmoro dece iz BoB  edukativnih centara iz Beograda, Inđije, Zaječara i Niša u Ujedinjenim Arapskim Emiratima osvojila čak 7 nagrada: 2 trofeja, 2 zlatne i 3 srebrne medalje.

„BrainOBrain“ je liderska dečija obrazovna platforma koja je tokom 16 godina sa uspehom transformisala više od 2 miliona dece širom sveta.

„BrainoBrain“ često nazivaju i najuspešnijim pionirskim poduhvatom iz Indije koji je prerastao u razgranatu mrežu institucija u kojima se sa decom radi na razvoju intelektualnih veština i životnih veština primenjujući mentalnu aritmetiku, multitasking i NLP- neurolingvističko programiranje, primenjenu granu psihologije koja pručava i primenjuje procese razmišljanja. Program je poreklom iz Indije i postoji u 42 zemalje u svetu a od septembra 2016. i u Beogradu i mnogim drugim gradovima u Srbiji. Osnivač globalnog BrainOBrain programa je Indijac Anand Subramaniam. BrainObrain okuplja decu u 36 centara u Beogradu i širom Srbije a svakoga dana sve više mališana uspešno savladava školske i životne zadatke i izazove zahvaljujući ovoj revolucionarnoj indijskoj metodi mentalne artimetike uz korišćenje abakusa.

Podelite ovaj tekst: